לתת רוח גבית לרוח גבית!

עזרו לרוח גבית לעזור לבעלי הצרכים המיוחדים

נתחיל בהגדרה המילונית: רוח גבית, היא רוח המסייעת לפעילות או לדבר לקרות ולהתקדם, מאיפה שהאדם נמצא הרוח הגבית תתן עוד דחיפה, מעין עידוד. שמה של העמותה מזכיר לנו לסייע בצורה כזו, לעודד, להנגיש, להתאים, לתת פעילויות מרוממות, מעצימות שמביאות שמחה ומתאפשרות לכל אחד, ללא רצון לשנות אלא להיות שם ולתמוך קצת.
במשך השנים יצרנו פעילויות פנאי מעשירות ומגוונות. המנחים שלנו באים בלב פתוח, ונותנים רוח גבית לאדם ולסביבתו.
 
גולת הכותרת היא הנופשים והפסטיבל של רוח גבית, שמי שהשתתף בהם לאורך השנים מעיד שזו הרוח שמפעמת במשתתפים בזמן הפעילות, ההרגשה הטובה, המכבדת, החופשייה והאוהבת אשר נותרת אצל המשתתפים גם זמן רב אחרי הפעילות.
הפעילויות שלנו ממומנות בעיקרם על ידי הקבוצות המשתתפות. אנו כמעט ולא נעזרים בתרומות, ואף גאים בכך, שכן אנו מעריכים מאד את ההשקעה של הקבוצות בפנאי, ורואים כי זה חשוב לכולם ויש רצון ויכולת להשקיע בכך.
 
עם זאת, ישנם אנשים/קבוצות/ תחומים שבהם סיוע כספי של תרומות הוא כן חיוני ונדרש. היינו רוצים לתת רוח גבית בשני מצבים עיקריים: הראשון לסייע לכל אחד שמעוניין להשתתף בפעילויות שלנו אם זה אדם פרטי או קבוצה, לעשות זאת, כך שמצבו הכלכלי לא יהיה השיקול שימנע ממנו את הדבר. לשם כך נעשה הנחה וננסה למצוא מתנדבים או תרומות שיסייעו להגשים את התוכנית והכוונה.  המצב השני שנרצה לתרום בו הוא בפנאי לצוותים.  
אנו מאמינים שהצוותים הטיפוליים העובדים עם האנשים, בעיקר בדיור המוגן, הם הבטריה. עבודתם אינטנסיבית, מאתגרת לא פעם, עם חשיפה לתנאים לא פשוטים, לאלימות לעתים, לטיפול פיסי ורגשי. אנו מאמינים שלרב מגיעים לתפקידים אלו אנשים שליבם במקום הנכון, הם אוהבים לתת ולסייע, ושכרם הוא הסיפוק שמקבלים. עבודתם היא לפעמים לשמש פה, אוזן ורגליים לאנשים עם הצרכים המיוחדים.
בכדי שיתנו מענה הולם ואת השירות הכי טוב שיש עליהם להיות מתוגמלים ועטופים בעצמם בדאגה, אם זה בכסף ואם זה בתנאי עבודה ועוד. החלום שלנו הוא שעובדים אלו יקבלו יחס של האלפיון העליון, של עובד הייטק, כל הפינוקים וההטבות והתמיכה שאפשר. וגם דאגה להעשרה מיטבית.
 
לאורך השנים אנו מגלים כי כמעט ואין כספים ייעודיים לצוותים. מנהלי מסגרות דיור משוועים לתת לצוות ומעריכים לרב את העבודה הקשה, אך אין ברשותם תקציבים לכך. הם נותרים עם התודה וההכרה בעבודה הקשה (גם זה חשוב, ולא מובן מאליו) התקציבים שישנם חייבים להגיע במלואם לאנשים עם המוגבלויות, ולצוות לא מופרש כל תקציב. כך שאנחנו רחוקים מאד מהחלום שלנו. אז איך אנשי הצוות יהיו טעונים לעבוד ולטפל כמו שצריך אם אין בכלל מטען עבורם?
איזה מטען נוכל לתת בתחום הפנאי בו אנו מתמחים?
1. ימי נופש  לצוותים
2. ימי כיף לצוותים
3. סדנאות ומופעים מדי פעם
4. העשרה בתחום המוגבלויות
 עמותת רוח גבית מתכננת לממן בשנת 2022 פעילויות פנאי לצוותים, בזום ובאופן פרונטלי. ניצור מפגשים ונלמד על התרומה ועל הרצון וההשתתפות של הצוותים במהלך. העמותה שמה לעצמה יעד לקיים מספר מפגשים כבר בשנה זו.
תרומות כספיות שיועברו לעמותה יסייעו בהבאת פעילויות של ימי נופש, ימי כיף סדנאות ומופעים לצוותים בשטח.
תרצו לתרום יום כיף? סדנה? ארוע לצוות עובדים? נשמח לעזור
 
בכדי להעביר תרומות לפרוייקט זה אנא צרו קשר עם עירית 0546445868,
לעמותה סעיף 46 המאפשר ניכוי מס. ניתן לתרום במזומן או בצרוף המחאה לכתובת
תל חי 73/3 כפר סבא 4422954 או באמצעות העברה בנקאית לחשבון 136567241,
בנק דיסקונט (11) סניף 117 נס ציונה לידי
עמותת רוח גבית לאנשים עם צרכים מיוחדים.

לעמותה ניהול תקין והתרומה מוכרת לצרכי מס (סעיף 46 א).

בברכה, עירית לבנון, מנהלת העמותה

יש לך משהו ייחודי להציע?

יש לך פעילות חדשה להציע לנו?
חסרה פעילות שהיית רוצה שתהיה? כתבו לנו.

השאר פרטים ונחזור אלייך עם הצעת מחיר!

festival ruach gabit title
23-25/6/2022

פסטינופש רוח גבית הוא חוויה יוצאת דופן המותאמת במיוחד לאנשים עם מוגבלות. האווירה המקרבת, היציאה מהשגרה, הרוגע, הריקודים, הסדנאות, הנוף היפה והמפגש עם אנשים דומים מכל הארץ.

בואו להירשם לחוויה יוצאת דופן!

festival ruach gabit title
23-25/6/2022

פסטינופש רוח גבית הוא חוויה יוצאת דופן המותאמת במיוחד לאנשים עם מוגבלות. האווירה המקרבת, היציאה מהשגרה, הרוגע, הריקודים, הסדנאות, הנוף היפה והמפגש עם אנשים דומים מכל הארץ.

רוצה להתנדב?
רוצה להיות חלק מחוויה ייחודית, מקרבת ומעצימה?